Cory Monteith - Biography

27. dubna 2011 v 17:14 | Adelle
Cory Monteith se narodil 11. května 1982 v Calagary (Kanada). Jeho vášní byla už od malička hudba, a proto začal hrát již v sedmi letech na bicí. Po devíti letech studia se Cory rozhodl, že škola není nic pro něj, a tak se živil jako taxikář, pokrývač střech nebo zaměstnanec ve Wal-Martu. Práce taxikáře Coryho náhodně přivedla k herectví díky tomu, že mu jeden jeho zákazník řekl, jak by byl Cory v herectví dobrý. Poslechl ho a zjistil, že ho to nejen baví, ale že mu to i jde. Ve svých 20-ti letech se přestěhoval do Vancouveru, aby mohl zkusit profesionální herectví. Nikdy nezkusil studovat vysokou školu.

Monteithovu kariéru odstartovala menší role ve filmu NEZVRATNÝ OSUD 3. Zahrál si i v seriálech jako je SMALLVILLE, LOVCI DUCHŮ nebo HVĚZDNÁ BRÁNA: ATLANTIDA. Několikrát za sebou se objevil v Sci-Fi seriálu KYLE XY jako Charlie Tanner. Hlavní roli si získal v televizním seriálu MTV KAYA.

Největší pozornosti se Corymu dostavilo ale až po obsazení do role Finna Hudsona v hudebním seriálu GLEE. Finn je nejoblíbenějším chlapcem na střední škole, nedokáže si však odepřít svoji lásku k hudbě a dostane se do Glee klubu čímž se stává outsiderem. Zde si můžeme všimnout jeho přirozeného talentu, co se týče hudby. Díky tomuto seriálu obdržel hned tři nominace na Teen Choice Award for Choice TV a to za Breakout Star Male, Actor- Comedy a Music- Group (spolu s ostatními herci z Glee).

V současné době jsme Coryho mohli slyšet dabovat postavu Flynna v seriálu SIMPSONOVI v epizodě s názvem Elementary School Musical. Jeho zatím poslední rolí je Owen v komediálním filmu MONTE CARLO.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.