Dianna Agron - Biography

27. dubna 2011 v 17:16 | Adelle
Dianna Agron, přáteli přezdívaná jednoduše Di nebo také Charlie či Lamb, poprvé spatřila tento svět v poslední dubnový den roku 1986. Narodila se sice v Savannah ve státě Georgia, ale střední školu navštěvovala již ve městě Burlingame v Kalifornii.

Dianniny první seriálové role byly spíše epizodního charakteru. Jessicou Gunn v KRIMINÁLCE NEW YORK počínaje, přes tři různé postavy ve VERONICE MARS až po Giu Mellon v právnickém seriálu ŽRALOK. Poněkud významnější se pro tuto krásnou mladou herečku stala až televizní minisérie MTV, IT'S A MALL WORLD, režírovaná o něco slavnějším kolegou Milem Ventimiglou, se kterým se potom Di setkala ještě jednou - totiž při natáčení HEROES. V tomto úspěšném seriálu, v ČR uvedeném pod názvem HRDINOVÉ, zazářila celkem ve čtyřech dílech jako Debbie Marshall. Z filmových rolí stojí za zmínku akční komedie SKID MARKS a dva krátkometrážní snímky - A FUCHSIA ELEPHANT a DINNER WITH RAPHAEL, oba z roku 2009.

Opravdový průlom v Diannině kariéře ale nastal až s příchodem seriálu GLEE na televizní obrazovky. Zde totiž ztvárňuje jednu z hlavních rolí, postavu školní roztleskávačky Quinn Fabray. V Glee se nám dostává také možnosti všimnout si hereččiny další přednosti: pěveckého talentu. 1. série byla natolik dobře hodnocená (celý kolektiv herců z Glee dokonce za svůj "výjimečný výkon" obdržel cenu Screen Actors Guild Awards a v neposlední řadě získal seriál i Zlatý Glóbus v kategorii "komedie či muzikál"), že na sebe tvůrci nenechávají dlouho čekat s pokračováním.

Di je náboženským vyznáním židovka, ve volném čase se ráda prochází venku nebo vaří. Sama je ale vegetariánka, podporuje také organizaci za práva zvířat PETA. Nejraději tráví čas se svou rodinou a blízkými přáteli, mezi které můžeme počítat i většinu spolupracovníků z natáčení Glee. Pro zajímavost, její seriálová rivalka Rachel, herečka Lea Michele, je dokonce Dianninou spolubydlící
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.